מזג אוויר
בחר אזור:
סופות רעמים לפרקים יום שלישי - סופות רעמים לפרקים
24°/29°
סופות רעמים לפרקים יום רביעי - סופות רעמים לפרקים
24°/31°
סופות רעמים לפרקים יום חמישי - סופות רעמים לפרקים
24°/30°
סופות רעמים לפרקים יום שישי - סופות רעמים לפרקים
24°/30°
סופות רעמים לפרקים יום שבת - סופות רעמים לפרקים
24°/31°

הודו עם הילדים

טיול בהודו עם ילדים יכול להיות כייף גדול היות וההודים מאוד אוהבים משפחות מטיילות ומקבלים את פניהן בחיבה יתרה. בנוסף לכך הטבע האוצר נשימה של הרי ההימלאיה והחופים הנפלאים של גואה וגוקרנה הם אטרקציה לא קטנה למשפחות ולילדים בפרט. המקדשים והרחובות הצבעוניים יכולים להוות חוויה נהדרת עבור ילדים אבל חשוב מאוד לשים לב לכמה דברים עיקריים: היגיינה היא דבר חשוב מאוד במהלך טיול בהודו. צריך להקפיד שהילדים ירחצו היטב ידיים (אי אפשר לפספס את שכבות הלכלוך והשומן שמצטברות על הידיים מהליכה פשוטה ברחובות ובתחבורה הציבורית), יקפידו על מקלחות יום-יום וכמובן לא ישתו בטעות מהמים המקומיים (אפילו לא בעת צחצוח השיניים). צריך להקפיד לרשום את שמות בתי החולים במקומות אליהם נוסעים. חשוב גם לחסן את כל בני המשפחה לפני הנסיעה. יש חיסונים שילדים מקבלים רק בגיל מאוחר יחסית, ואם נוסעים להודו צריך לוודא שהם אכן מחוסנים היטב. מכיוון שלילדים יש נטייה להתחבר בקלות עם זרים, צריך לשים לב עם איזה מטיילים הם מתחברים ועם איזה מקומיים. דבר חשוב נוסף הוא שהנסיעות בהודו ממקום למקום אורכות הרבה זמן. הן מסורבלות ולא נוחות לעיתים. ילדים מוצאים עצמם חסרי סבלנות ומשועממים בכאלה מצבים. כדאי להצטייד במגוון של משחקי דרך כדי להעביר את הזמן בנעימים. בנוסף צריך לשים לב לבעיית האוכל. האוכל בהודו חריף ומתובל. גם לקיבה המבוגרת יש לעיתים בעיות עיכול והנטייה לחלות בזיהום בקיבה גדלה בהודו. ילדים הם רגישם ממבוגרים למחלות ובעיקר למחלות בקיבה. יש להקפיד לאכול במקומות נקיים ולהצטייד לקראת נסיעות במוצרים באריזות סגורות ובפירות רק למקרה הצורך. כמובן שבאזורי התיירים, יהיו מסעדות עם אוכל לא חריף ובסגנון מערבי.

צריך לשים לב שכמות האוכלוסייה בהודו עצומה. כאשר הולכים למקום הומה אדם יש לא להיפרד מהילדים ולהחזיק ביד כל הזמן כדי לא לאבד אותם. בהודו קשה להתחקות אחרי מישהו שנאבד בתוך קהל גדול. בנוסף כאשר מגיעים למקומות קדושים צריך להבהיר לילד כיצד מכבדים את המקום ואת התרבות המקומית. זו יכולה להיות חוויה חיובית עבורו. צריך לשים לב גם לחיות המסתובבות ברחוב כמו פרות, כלבים, חזירי בר וקופים. זו יכולה להיות חוויה מלמדת ומעשירה עבור הילד, אבל  יש ללמד אותו כיצה להתייחס לחיות אלה במשנה זהירות כדי לא להינשך או לחטוף מכה מאיזה פרה עצבנית. ישנם כמה מקומות בהם אין בעיה לשהות עם ילדים. מקומות מפורסמים כמו דרמסאלה, רישיקש, גואה וקראלה תוכלו לראות משפחות רבות שמגיעות אפילו לחופשה של ממש ולא לטיול.

לסיכום ניתן לומר שטיול בהודו עם ילדים יכול להיות חוויה כייפית, מעשירה, מלמדת ומרתקת, אבל חשוב לשים לב לכללי הזהירות יותר מאשר בטיול ללא משפחות, ולנסוע למקומות נוחים יחסית ושיש בהם תעסוקה לכל בני המשפחה.

 


הדפסה
   
שלח לחבר