מזג אוויר
בחר אזור:
שמשי יום שלישי - שמשי
25°/33°
שמשי יום רביעי - שמשי
25°/34°
שמשי יום חמישי - שמשי
25°/35°
סופות רעמים בודדות יום שישי - סופות רעמים בודדות
26°/35°
שמשי יום שבת - שמשי
25°/36°
מפת הודו
גואה - המדריך למטייל בהודו
גואה - דרום הודו

גואה היא מדינה בהודו הנמצאת במערב בחוף הים הערבי , היא גם המדינה הקטנה ביותר בתת היבשת ההודית ואחת המעניינות והיפות ביותר.
בגואה חיים כמיליון וחצי איש שחצי מהם גרים בערים והשאר באזורים כפריים, בעבר היתה גואה מושבה פורטוגזית שעדיין ניתן לראות את השפעותיה בתרבות ואדריכלות .

בדרך כלל השם גואה מוזכר עם מסיבות הטראנס ומטיילים ישראלים שמגיעים אחרי צבע כדי להתפרק ולאבד את הצפון , אך גואה מציעה גם חופים קסומים עם תיירים ומשפחות, בתי מלון מפנקים ושלל אטרקציות .

גואה

עיר הבירה של גואה היא פנג'י , והתושבים במדינה רובם הינדים וכרבע נוצרים שהומרו על ידי הפורטוגזים .
העיסוק העיקרי של התושבים בערי גואה הוא בתיירות, בנוסף חלק מהתושבים המתגוררים בכפרים עדיין עוסקים בדייג ובגידול אגוזי קוקס וקשיו .

 

היסטוריה : לפני קצת יותר מחמש מאות שנה נתקל חוקר ארצות פורטוגזי בשם וואסקו דה גמה בעיר גואה במהלך התפשטות הקולוניאליזם הפורטוגזי ומאז הפכה העיר לנשלטת על ידי פורטוגל למשך 450 שנה ומבודדת משאר חלקי הודו .


במהלך השנים נלחמו הפורטוגזים בהולנדים ובאנגלים כדי לשלוט בגואה ובשלב מסויים גם החלו להמיר את דתם של המקומיים מדת ההינדו לנצרות , עד היום ניתן לראות את הבניה הפורטוגזית בכל מקום במדינה וחלק גדול מהכנסיות המפוארות נבנו על ידי הפורטוגלים.
בתחילת שנות השישים פלש הצבא ההודי לגואה וכבש אותה מידי הפורטוגזים כמעט ללא התנגדות והשאר כבר היסטוריה .
בתחילת שנות השישים החלו להגיע לגואה תיירים היפים שנמשכו לחופי הדקלים לאוירה החופשית והמשוחררת ויחסם הפתוח של המקומיים לחיים פרועים הכוללים סמים אלכוהול ומוזיקה .

 

שדות אורז בגואה הודו

x
הדפסה
   
שלח לחבר
   
שם מלא (אנגלית)
תאריך
טלפון
אימייל
טקסט חופשי:
תודה שהזנתם את הפרטים שלכם, אנו נחזור אלייכם בהקדם .
יעדים

גלריות ואלבומים